top of page

HİZMETLERİMİZ

hi1.jpg
ARAZİ ÖLÇÜM

Kalkınma ve planlama açısından ya da inşaat amaçlı olarak en uygun arazi kullanımını belirlemek için ön saha değerlendirmeleri yapılır. Bu çalışma sadece büyük ölçekli kurumsal projeler için değil, aynı zamanda özellikle bölge üzerindeki yapılaşmanın büyük olduğu kentsel alanlarda inşaat projeleri için de yararlıdır.

 

Standart arazi ölçümleri: Sınır çizgilerinin tanımlanması, arazi alanlarının hesaplanması vb.
Betonarme ölçümleri: Bir binanın doğru yerde yapılmasını sağlamak vb.
Bilgilendirme ölçümleri: Harita ve grafik oluşturmak için kullanılır.

hi2.jpg
SINIR TESPİTİ

Firmamız, arazi ölçüm, sınır tespiti, çap ve muvafakatname, özel hisseli perselasyon, proje çizimi, applikasyon üzerine hizmet vermektedir. İstanbul, Arnavutköy, Çatalca, Silivri, Kapaklı, Saray, Lüleburgaz, Babaeski, Çerkezköy, Vize ve Pınarhisar Geneline Hizmet Vermekteyiz.

 

Firmamız sizlere profesyonel sınır tespiti hizmetini İstanbul, Arnavutköy, Çatalca, Silivri, Kapaklı, Saray, Lüleburgaz, Babaeski, Çerkezköy, Vize ve Pınarhisar bölgelerinde sunmaktadır. Eğer sizde sınır tespiti yaptırmak istiyorsanız ACT HARİTA ile irtibata geçerek arazilerinin ölçüm işleminin yaptırabilirsiniz.

hi3.jpg
ÇAP VE MUVAFAKATNAME

Muvafakat belgesi resmi niteliği bulunan işlemlerin yapılması amacıyla alınmaktadır. Muvafakat belgesi kullanılan bazı yerleri şu şekilde saymak mümkündür;

 

• Tapu işlemlerinde
• Kamuda tayin işlemlerinde
• Noter işlemlerinde
• Veraset ve intikal işlemlerinde
• Velayet işlemlerinde

hi4.jpg
ÖZEL HİSSELİ PARSELASYON

Parselasyon yapılmasının sebebi; düzenli kentleşme sağlanmasıdır. Bir arsanın yapılaşmasına temel oluşturmayı sağlayan bu işlemlerin sonucunda tapuda esas alınacak arsa ya da arazinin düzenlenme planı ortaya çıkacaktır.

hi5.jpg
PROJE ÇİZİMİ

Firmamız profesyonel proje çizim hizmetini İstanbul, Arnavutköy, Çatalca, Silivri, Kapaklı, Saray, Lüleburgaz, Babaeski, Çerkezköy, Vize ve Pınarhisar bölgelerinde sunmaktadır. Eğer sizde sınır tespiti yaptırmak istiyorsanız ACT HARİTA ile irtibata geçerek arazilerinin ölçüm işleminin yaptırabilirsiniz.

hi6.jpg
APPLİKASYON

Aplikasyon, kadastro paftalarında ki parsel köşe noktalarının yeniden zeminde belirtilmesi ile parselin zemindeki sınırlarının gösterilmesidir. Bir başla ifade ile aplikasyon, projeye göre yapı temelini arazi üzerinde oturacağı alanı belirleme işidir.

bottom of page